Bezbolesne leczenie ozonem (HealOzone®):

HealOzone® jest systemem stworzonym do całkowicie bezbolesnego leczenia próchnicy. Wykorzystuje sie tu antybakteryjne właściwości ozonu, które eliminują konieczność wiercenia i usuwania tkanki zdrowego zęba. Aplikując ozon jesteśmy w stanie w niespełna minute zatrzymać próchnice bez inwazyjnego urzycia wiertła czy lasera.

Podstawową zaleta techniki HealOzone jest całkowity brak bólu. Dzieci, które zaczęły chodzić do dentysty po wprowadzeniu technologii HealOzone, mają zupełnie nowa percepcję dentysty bez traumatycznego doświadczenia. Takie urządzenie przydaje się bardzo w pedodoncji. Dzieci o wiele łatwiej jest namówić na leczenie bez wiercenia.

HealOzone umożliwia leczenie chorych powierzchni zębów bez potrzeby usuwania zdrowej tkanki zarówno u dzieci, jak i dorosłych w początkowych etapach próchnicy. Ozon jest bardziej skuteczny w leczeniu próchnicy niż inne obecnie znane metody.

Działawanie ozonu jest zupełnie nieodczuwalne. Wytwarzany z tlenu pompuje się na leczonego zęba. Gaz ten delikatnie wnika w zainfekowaną tkankę. W przeciągu 20 sekund zostaje wyeliminowanych 99,9% bakterii próchnicy. Efekt jest natychmiastowy - próchnica zostaje zatrzymana. Teraz można rozpocząć reminalizacje zęba, czyli jego naturalną odbudowę.

Wykorzystuje się go również do leczenia próchnicy korzeni, dezynfekcji kanałów korzeniowych, działa także wirusobójczo.

Po raz pierwszy możliwe stało się wykorzystanie bakteriobójczych właściwości ozonu w leczeniu endodontycznym do dezynfekcji i osuszania kanału korzeniowego. Daje to możliwość przeprowadzenia całego leczenia na jednej wizycie. Bakteriobójcze działanie ozonu znajduje swoje zastosowanie również w przypadku chorób błony śluzowej jamy ustnej. Leczy się nim na przykład popularną opryszczkę.

Próchnica jest obecnie najbardziej powszechną chorobą naszych czasów. Jej pojawienie wymaga pewnych warunków wstępnych takich jak osłabienie powierzchni zęba, osadów pożywienia, szkodliwych mikroorganizmów, śliny i troche czasu. Wiele tutaj zależy od składu żywności jaki jemy, nawyków higienicznych, wieku i czasu. Ostatecznie kończy sie to potrzebą leczenia zęba, a nawet jego ekstrakcją.

Zdrowe zęby na całe życie:

Dzięki HealOzone dzieci mogę nie doświadczyć wypełnienia zęba. Stosowanie ozonu jest bez lęku i bez bólu ... i to w ciągu mniej niż minuty!

Bezbolesność procedury jest bardzo ważna zwłaszcza dla dzieci, ponieważ ich zaufanie do osobistego dentysty przyniesie im piękny uśmiech, zapach świeżego oddechu i zdrowe zęby na całe życie...

© Copyright 2024 - GABADENT